Policjanci z Kępna takiego auta dawno nie widzieli - "to była trumna na kołach"

2021-11-18 9:47

"To była trumna na kołach" - tak policjanci z powiatu kępińskiego ocenili stan techniczny jednego z samochodów, którego miejsce zdecydowanie nie powinno być na ulicy tylko na złomowisku. W Mroczeniu mundurowi zatrzymali do kontroli auto, które na drodze mocno się wyróżniało. Passat obity był z każdej strony.

Brak lampy, przedniego zderzaka, zbita szyba i obity z każdej strony. Takim autem jeździł 40-latek, mieszkaniec gminy Długołęka po drogach powiatu kępińskiego. Passat wyglądał jak po wypadku, a mężczyzna nie potrafił wyjaśnić czemu takim samochodem w ogóle wyjechał na ulice.

Samochód stanowił prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy. Pojazd stwarzał realne zagrożenie życia i zdrowia dla kierującego i innych uczestników ruchu drogowego.

Poinformowała Komenda Policji w Kępnie.

Policjanci podejrzewali, że 40-latek może być pijany i dlatego wyjechał takim autem na drogę. 

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierujący pojazdem może znajdować się pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków, został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy, ku zdziwieniu policjantów, mężczyzna okazał się trzeźwy. Mieszkaniec Długołęki nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania oraz dlaczego kierował pojazdem, który znajdował się w opłakanym stanie technicznym.

Dodają policjanci. 

Auto zostało odholowane, a kierowca dostał wysoki mandat.

Pożar na A4
Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE