Policja poszukuje pedofila po jego GŁOSIE! Pomóc może każdy

2022-01-19 10:59
pedofil
Autor: pixabay

To pierwsza taka prośba policji w Polsce. Funkcjonariusze z poznańskiego ARCHIWUM X, szukają pedofila, który 13 lat temu wykorzystał seksualnie dwie dziewczynki. I publikują głos podejrzanego.

Do dramatycznych zdarzeń doszło wiosną w 2009 roku, w lesie koło Antonina pod Ostrowem Wielkopolskim.

Będąc na spacerze w lesie dziewczynki weszły do niewielkiego betonowego bunkra, gdzie często spotykała się miejscowa młodzież - mówi rzecznik Wielkopolskiej Komendy Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak. - Kiedy były w środku wszedł do nich nagi mężczyzna ze slipami założonymi na głowę. Napastnik zatorował im wyjście, sterroryzował je, wykorzystał seksualnie, a następnie uciekł.

Na stronie internetowej policji jest nagranie głosu oprawcy, bo jedna z ofiar - wykorzystując nieuwagę mężczyzny - wybrała w komórce numer alarmowy.

Ale nie mogła się odezwać, bo się bała.

Policja podkreśla, że głos przestępcy może pomóc w identyfikacji tak jak odciski palców. I liczy, że mężczyznę uda się zatrzymać.

Do tej pory funkcjonariusze zweryfikowali w tym śledztwie ponad 100 podejrzanych, ale nie zatrzymali sprawcy.

- Ten głos na pewno jest komuś znany. I liczymy, że dzięki tej publikacji uda nam się podejrzanego ustalić - dodaje Borowiak.

Podejrzany o wykorzystanie nastolatek w Antoninie jest także wskazywany jako sprawca gwałtu w 2005 roku w Anglii.

Sonda
Czy uważasz, że opublikowane nagranie pomoże zatrzymać gwałciciela?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE