Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia wydało oświadczenie w sprawie śmieci ciężarnej 28-latki

2020-08-11 9:53
szpital
Autor: ksz

3 sierpnia do szpitala w Ostrzeszowie trafiła 28-letnia kobieta w ciąży. Później podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do placówki w Ostrowie Wielkopolskim. Kobieta zmarła w karetce. Sprawą zajmuje się prokuratura. Tymczasem Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia postanowiło odnieść się do sytuacji, bo jak czytamy w oświadczeniu - pojawia się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących śmieci kobiety.

28-latka była w 17. tygodniu ciąży. Do szpitala w Ostrzeszowie zgłosiła się z dusznościami. Jak zapewnia szpital w oficjalnym oświadczeniu lekarze zrobili wszystko, by kobietę uratować. Poniżej publikujemy komunikat OCZ.

Komunikat

W dniu 3 sierpnia 2020 roku o godzinie 6:37 do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Sp. Z o.o. przyjęta została pacjentka z powodu duszności i kilkugodzinnego osłabienia. Pacjentka była w 17 tygodniu ciąży. Wykonano szereg badań laboratoryjnych. Z uwagi na podejrzenie zatorowości płucnej wykonano badanie Angio TK klatki piersiowej. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono niewydolność wielonarządową oraz niewydolność oddechową. Ze względu na stan ogólny pacjentkę podłączono do respiratora i przekazano o godz. 14.10 na OIOM w Ostrowie Wielkopolskim. Po przetransportowaniu do Ostrowa Wielkopolskiego stan pacjentki uległ dalszemu pogorszeniu i mimo długotrwałej reanimacji pacjentka zmarła.

Prezes Zarządu OCZ
/-/ Marek Nowiński

Post Scriptum

Z informacji uzyskanych od prezesa OCZ wynika, że przez ok. 8 godzin trwała walka o życie pacjentki.
Kontaktowano się:

Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Ostrowie Wlkp. – odmowa przyjęcia.
Szpital Wojewódzki w Kaliszu – odmowa przyjęcia.
Szpital przy ul. Polnej w Poznaniu – odmowa przyjęcia – brak miejsc i niemożność wykonania pełnej diagnostyki, brak wyniku badań w kierunku infekcji Sars Cov-2.
Szpital w Ostrowie Wlkp. OIOM – zgoda na przyjęcie, następnie odmowa.
Szpital im. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej – zgoda na przyjęcie pacjentki.
Ze względu na ciężki stan, zlecono przetransportowanie pacjentki Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – odmowa ze względu na warunki atmosferyczne.
Nie uzyskano zgody systemu ratownictwa medycznego na transport pacjentki karetką systemową.
Ostatecznie uzyskano zgodę na transport pacjentki na OIOM w Ostrowie Wlkp. Karetka szpitalna z Kalisza z lekarzem z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.
Dyrekcja i personel medyczny Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wyrażają głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE