Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia będzie miało nową karetkę? Szpital stara się o dotację

2020-02-03 12:04 ksz
szpital
Autor: ksz

Władze szpitala i powiatu ostrzeszowskiego starają się o dofinansowanie zakupu nowoczesnego ambulansu. W ciągu najbliższych dni złożą do Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wniosek o dotacje inwestycji. Jeżeli będzie oceniony pozytywnie, to wówczas rozpoczną się rozmowy z samorządami gminnymi, które miałby współfinansować zakup.

Koszt karetki waha się w okolicach pół miliona złotych. Około 200, 300 tys. powiat ostrzeszowski, któremu podległe jest Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, musiałby dołożyć z własnego budżetu. A takich pieniędzy na ten moment nie ma. Jak powiedział Lech Janicki starosta ostrzeszowski, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk obiecał wspomóc to zadanie.

- W najbliższych dniach złożymy takie pismo do pana wojewody, ale rozmawialiśmy już z kim się da na ten temat, żeby to podeprzeć, ponieważ panu prezesowi naprawdę jest potrzebna trzecia karetka. Mamy wstępną obietnice byłego senatora, obecnego wojewody, że będzie nam w tej sprawie pomagał

W ostatnim czasie nową karetkę otrzymał szpital w Kępnie i jak zauważa Tomasz Maciejewski, przewodniczący rady powiatu ostrzeszowskiego, tam jej zakup współfinansowały samorządy gminne. Takie rozwiązanie mogłoby również zadziałać w powiecie ostrzeszowskim, ale najpierw muszą zgodzić się na to samorządy gminne, powiedział przewodniczący  

- Powiat kępiński też wystąpił do gmin na swoim terenie i wszystkie te gminy partycypowały, w mniejszym bądź większym stopniu, dofinansowując powiat kępiński i mówiąc szczerze nie wyobrażam sobie żebyśmy mogli to też inaczej zrobić.

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia dysponuje obecnie 2 karetkami.