Ostrzeszowianie "nakręcili się" na pomaganie! Będzie więcej serc na nakrętki?

2020-02-06 17:35
serce
Autor: ksz

Metalowe serce na nakrętki stanęło miesiąc temu przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Zamiast do worków, zakrętki można wrzucać właśnie do tego czerwonego pojemnika. Zostaną one przeznaczone stowarzyszeniu "Radość dziecka". Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest radny Ostrzeszowa i sołtys Pustkowia Południe Marcin Gagatek. Jak mówi na jednym sercu poprzestać nie chcę. Gdzie pojawią się kolejne?

Marcin Gagatek na pomysł ustawienia serca w Ostrzeszowie wpadł już rok temu. Szukał jednak lokalizacji i wykonawcy pomysłu. O ile po paru rozmowach, zarówno z burmistrzem miasta jak i kierownikiem Ostrzeszowskiego Centrum Kultury ustalono miejsce na serce, to z wykonaniem go był już większy problem. Jak mówi radny szukał daleko, a okazało się, że pomoc znajduje się tuż za rogiem. I to dosłownie.

- Wymyśliłem sobie serce i szukałem przez trzy, cztery miesiące wykonawcy. Szukałem daleko, a okazało się, że wykonawca mieszka blisko mnie. To mój sąsiad Adam Ziąber, który podjął się wykonania tego serca. I tak po kilku miesiącach stanęło to serce, taki cel miałem by było przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- mówi Marcin Gagatek.

Pomysł ostrzeszowianom się spodobał. Kilkakrotnie już serce trzeba było opróżniać. Jest więc pomysł na kolejne takie konstrukcje. Gdzie się pojawią?

- Już mam dwa miejsca gdzie chciałbym żeby stanęło to serduszko. Na pewno jest to park miejski Kosynierów i kryta pływalnia Oceanik. Wiosną, jesienią mam nadzieje, że to zrealizujemy.

- dodaje Marcin Gagetek.

Serce na nakrętki pojawiło się także w centrum Doruchowa. O nie starała się rada sołecka Doruchów I. Pozyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE