Ostrzeszów. Profiler pomoże prokuraturze w ustaleniu sprawcy zabójstwa sprzed 28 lat ?

2022-09-20 11:42
zabójca
Autor: pixabay

Profiler pomoże? Prokuratura i policja wciąż szukają zabójcy 28 - letniej pielęgniarki z Ostrzeszowa, która 28 lat temu zginęła od ciosu w głowę. Do sprawy wróciło policyjne Archiwum X, po tym jak w internecie pojawił się komentarz wskazujący sprawcę. Śledczy liczą, że jego autor się do nich zgłosi i podzieli wiedzą.

Przełomu na razie nie ma ale jest opinia powołanego przez profilera. Teraz trwa analiza tych danych.

Policja i prokuratura wciąż próbują złapać zabójcę 28 - letniej pielęgniarki z Ostrzeszowa, która - prawie 30 lat temu - zginęła od ciosu w głowę.

W kwietniu tego roku do sprawy wrócili policjanci z Archiwum X.

Prokurator powołał profilera, który ma pomóc w ustaleniu zabójcy.

Jako prokurator prowadzący, powołałem w tej sprawie profilera, który może pomóc w ustaleniu zabójcy. Opinia właśnie wpłynęła do prokuratury. Trwa jej dokładna analiza.

Oczywiście taka opinia nie jest dowodem w sprawie i nie powoduje, że od razu stawia się zarzuty osobie, na którą wskazał profiler. To dopiero początek zbierania dowodów w związku z ustaleniami profilera. Taka opinia może być bardzo pomocna, ale może też okazać się - mówiąc wprost - nietrafiona. Po dokładnej analizie danych będziemy wiedzieć, czy nam się przyda w tym przypadku.

Dodam, że policjanci korzystają już w swoich śledztwach z pomocy profilerów. Prokuratorzy także.

Mówi Paweł Szymanowski, Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Na razie szczegółów śledczy nie zdradzają.

Wiadomo jednak, że kluczowe może być ustalenie autora wpisu do internetu, który kilka lat temu napisał kto jego zdaniem ZABIŁ 28 - latkę. Osoba ta wciąż proszona jest o kontakt ze śledczymi.

Archiwum X zajmuje się tą sprawą cały czas na bieżąco. Szczególnie chce dotrzeć do osoby, która zamieściła w internecie komentarz, a w nim nazwisko domniemanego zabójcy. Tej osoby dotąd nie udało się ustalić. Liczymy, że zgłosi się ona do prokuratury.

Dodaje prokurator Paweł Szymanowski.

Do zabójstwa doszło w 1994 roku.

28 - letnia pielęgniarka feralnego dnia szła do rodziców na obiad. Przy ciele znaleziono wszystkie jej rzeczy, więc motywem zbrodni nie był rabunek.

Za dwa lata sprawa się przedawni, więc czasu na wskazanie zabójcy zostało niewiele.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino ostatnich lat? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielił się w rolę Arthura, głównego partnera w działalności Doma Cobba, bohatera filmu "Incepcja" (2010)?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE