Ostrzeszów i powiat ostrzeszowski wysoko na liście NAJBOGATSZYCH SAMORZĄDÓW 2021

2022-08-10 12:48
Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów
Autor: JL

Właśnie ukazał się ranking ,,Najbogatsze samorządy w 2021 roku''. Ostrzeszów znalazł się bardzo wysoko na liście najbogatszych miast powiatowych. Nie inaczej jest także z rankingową pozycją powiatu ostrzeszowskiego, która może cieszyć samorządowców.

Sytuacja ekonomiczna Polski nie rysuje się w kolorowych barwach. Ogólna drożyzna i szalejąca inflacja przyprawiają każdego z nas o bóle głowy i troski o domowy budżet. Z trudną sytuacją finansową zmagają się też często jednostki samorządu terytorialnego. Ich stopień zamożności co roku sprawdza samorządowe czasopismo WSPÓLNOTA.

Właśnie ukazał się ranking NAJBOGATSZE SAMORZĄDY W 2021 ROKU. Ostrzeszów już od kilku lat pnie się w górę rankingowej listy. W tym roku zajął 101. miejsce wśród 267 miast powiatowych. To najwyższa pozycja, jaką dotychczas odnotowano.

Nie inaczej wygląda także sytuacja powiatu ostrzeszowskiego w rankingu zamożności. Na 314. powiatów - ostrzeszowski zajął 58. miejsce. Dla porównania, sąsiedzi są zdecydowanie niżej - powiat ostrowski 107. miejsce, a kaliski - 306.

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE