Nowe budki lęgowe dla ptaków? Samorząd powiatu ostrzeszowskiego obiecał ich zakup

2020-02-04 13:41
budki
Autor: zs1ostrzeszow.pl Praktyki szkolne w ZS1 w Ostrzeszowie

Od dwóch lat starostwo powiatu ostrzeszowskiego finansuje zakup domków lęgowych dla najmniejszych ptaków. Na drzewach ostrzeszowskich lasów wisi ich już setka, a ma być jeszcze więcej. Inicjator tego przedsięwzięcia radny powiatowy Jerzy Mucha w sprawie kupna kolejnych domków złożył interpelacje podczas ostatniej sesji. W ten sposób pomaga się nie tylko ptakom, ale również uczniom Zespołu Szkół numer 1 w Ostrzeszowie, którzy budki konstruują.

Najlepszym terminem na zawieszenie budek jest przełom zimy i wiosny. Wtedy bowiem ptaki szykują się do rozrodu. Teraz jest więc dobry czas na sfinansowanie tego zadania i zlecenie wykonania domków fachowcom. Poprosił o to radny Jerzy Mucha, któremu zawsze na sercu leży los zwierząt

- Zwracam się z prośbą do pana starosty o kontynuacje zakupu budek lęgowych dla ptaków w roku 2020. Myślę, że pan starosta pójdzie jak co roku z tą inicjatywą i takie budki zostaną w ilości 50 sztuk zakupione.

- mówi radny Mucha. Jak powiedział starosta ostrzeszowski Lech Janicki środków z powiatowego budżetu na ten cel powinno wystarczyć.

Domki co roku wykonują technolodzy drewna z Zespołu Szkół numer 1 w Ostrzeszowie. Konstruowane są one z zachowaniem wymiarów według wzoru prof. Sokołowskiego. To pomoc i dla ptaków i dla uczniów, którzy dzięki zadaniu mogą szlifować swoje stolarskie umiejętności. W budkach lęgowych schronienie znajdą sikorki, sosnówki, modraszki, mazurki czy wróble. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE