Nie wszyscy otrzymają dotacje - ogromne zainteresowanie programem wymiany "kopcichów"

2020-09-14 19:00
piec
Autor: pixabay.pl

Rada Miasta i Gminy Ostrzeszów zwiększyła pule środków na dofinansowania do wymiany tak zwanych kopciuchów na nowe źródła energii. W tym roku do rozdania jest 275 tysięcy złotych. Zainteresowanie programem jest ogromne i mimo zwiększonego na ten cel budżetu, na pewno nie wszyscy otrzymają dotacje.

Mieszkańcy, którzy złożyli wniosek pierwszego dnia naboru najprawdopodobniej otrzymają dotacje. Ci, którzy przyszli w kolejnych dniach mogą już się nie dostać się do programu. Z roku na rok dofinansowanie jest zwiększane, ale środków jest ciągle mniej niż wniosków.

Wszystkie wnioski nie uzyskają dotacji przy tej kwocie. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord, zarówno wniosków i kwoty przeznaczonej na program, bo w zeszłym roku było 250 tys. w tym roku jest 275 tys. zł. Powiem szczerze, że z roku na rok będziemy prawdopodobnie chcieli tę kwotę zwiększać. Natomiast na tę chwilę jeśli chodzi o liczbę wniosków, pieniędzy nie wystarczy na wszystkie wnioski.

mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Program wymiany kopciuchów ruszył w 2017 roku. Dotacja obejmuje wymianę starego pieca na ogrzewanie gazowe, pompę ciepła czy podłączenie do miejskiego cieplika.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE