Nie wszyscy otrzymają dotacje - ogromne zainteresowanie programem wymiany "kopcichów"

2020-09-14 19:00 ksz
piec
Autor: pixabay.pl

Rada Miasta i Gminy Ostrzeszów zwiększyła pule środków na dofinansowania do wymiany tak zwanych kopciuchów na nowe źródła energii. W tym roku do rozdania jest 275 tysięcy złotych. Zainteresowanie programem jest ogromne i mimo zwiększonego na ten cel budżetu, na pewno nie wszyscy otrzymają dotacje.

Mieszkańcy, którzy złożyli wniosek pierwszego dnia naboru najprawdopodobniej otrzymają dotacje. Ci, którzy przyszli w kolejnych dniach mogą już się nie dostać się do programu. Z roku na rok dofinansowanie jest zwiększane, ale środków jest ciągle mniej niż wniosków.

Wszystkie wnioski nie uzyskają dotacji przy tej kwocie. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord, zarówno wniosków i kwoty przeznaczonej na program, bo w zeszłym roku było 250 tys. w tym roku jest 275 tys. zł. Powiem szczerze, że z roku na rok będziemy prawdopodobnie chcieli tę kwotę zwiększać. Natomiast na tę chwilę jeśli chodzi o liczbę wniosków, pieniędzy nie wystarczy na wszystkie wnioski.

mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Program wymiany kopciuchów ruszył w 2017 roku. Dotacja obejmuje wymianę starego pieca na ogrzewanie gazowe, pompę ciepła czy podłączenie do miejskiego cieplika.