Koronawirus nie odpuszcza! 75 nowych zakażeń w Wielkopolsce. W kraju 757

2020-09-18 11:50
Koronawirus nie odpuszcza! 75 nowych zakażeń w Wielkopolsce. W kraju 757
Autor: pixabay

757 w kraju. 75 w Wielkopolsce. Takie są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakażeń koronawirusem. Zmarło też 17 kolejnych osób, w tym 68-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

Najwięcej, bo aż TRZYDZIEŚCI nowych zakażeń jest w powiecie gostyńskim. Kilku chorych przebywa w DPS w Rogowo, pozostali są izolowani w domach. Osiem kolejnych przypadków ma powiat poznański, siedem krotoszyński, sześć gnieźnieński. Po pięć jest w leszczyńskim i wolsztyńskim.  Cztery nowe zakażenia pojawiły się w powiecie tureckim. Trzy w powiecie  ostrowskim. Po jednym przypadku odnotowano w powiecie szamotulskim, ostrzeszowskim, międzychodzkim, słupeckim, średzkim, obornickim oraz w Lesznie.

Siedem osób przebywa w Szpitalu w Poznaniu i Gnieźnie. Sześć jest izolowanych w Centrum Rehabilitacji oraz Hotelu Ikar. Reszta jest izolowana w domach. Wśród chorych jest jedno dziecko. Pozostali mają od 22 do 91 lat.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6573 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 846 to przypadki aktywne. 250 osób zmarło, a 5477 wyzdrowiało.

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju przekroczyła 77 tysięcy. Zmarło 2270 osób.

koronawirus
Autor: Ministerstwo Zdrowia/Fb
Jak działa krwiodawstwo?
Źródło: Koronawirus nie odpuszcza! 75 nowych zakażeń w Wielkopolsce. W kraju 757
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE