Kalisz/Ostrów. Podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza w Amsterdanie aresztowany

2022-09-28 11:41
areszt
Autor: MR

​Spędzi w areszcie najbliższe 60 dni. Potem trafi do aresztu w Holandii. Właśnie ruszają procedury ekstradycyjne. Sąd Okręgowy w Kaliszu aresztował dziś 30 - latka spod Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanego o współudział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza.

Sąd dał też zgodę na wydanie Polaka Holendrom.

Podejrzany będzie przebywał w areszcie do czasu uprawomocnienia się decyzji Sądu Okręgowego w Kaliszu. Ten zgodził się na ekstradycję mężczyzny do Królestwa Niderlandów. Podejrzany ma trzy dni na odwołanie się od tej decyzji.

Jeśli postanowienie sądu się uprawomocni, nastąpi procedura ekstradycyjna. Mówiąc wprost - mężczyzna zostanie przekazany z terenu RP na teren Królestwa Niderlandów. By tam odpowiadać przez tamtejszym wymiarem sprawiedliwości. Bo rzecz dotyczy zabójstwa na terenie Królestwa Niderlandów i obywatela tego królestwa. Dlatego my ze swej strony żadnego postępowania nie prowadzimy.

Czas aresztu do 60 dni.

Mówi prokurator Jerzy Kubiak.

Konrad W. poszukiwany był europejskim listem gończym. Wpadł w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie przyznał się do winy.

Do zabójstwa znanego dziennikarza doszło w lipcu ubiegłego roku w Amsterdamie. Miało w nim brać udział trzech Polaków i jeden Holender.

Jak się okazuje - zatrzymany w Ostrowie 30 - latek wcześniej miał już konflikty z prawem. Był karany za kradzieże i pobicia jeszcze jako nieletni. A podczas zatrzymania znaleziono u niego narkotyki.

Za współudział w zabójstwie i udział w zorganizowanej przestępczej grupie zbrojnej odpowiadać będzie przed sądem Królestwa Niderlandów.

QUIZ odkryj mroczne sekrety Twojej duszy

Pytanie 1 z 8
Jaka faza księżyca jest dla Ciebie najpiękniejsza?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE