Kalisz/Jarocin. Pędził tak, że zabił. Przed sądem przepraszał. Ruszył proces ws. wypadku w Jarocinie w maju ubiegłego roku

2023-01-24 11:33
Kalisz/Jarocin. Pędził tak, że zabił. Przed sądem przepraszał. Ruszył proces ws. wypadku w Jarocinie w maju ubiegłego roku
Autor: maraj

Pędził tak, że nie zdążył zahamować i zabił - na pasach - młodą kobietę. Przed sądem przyznał się do winy i przeprosił. W Kaliszu dziś rozpoczął się proces 21-latka, który w ubiegłym roku w Jarocinie na pasach zabił 20-latkę, która przez te pasy przeprowadzała rower. Dziewczyna nie miała szans. Zginęła na miejscu. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia.

Dramatyczne chwile rozegrały się 16 maja ubiegłego roku. Kierowca BMW na pasach potrącił młodą kobietę. 20-latka nie miała szans.

Jak ustalili biegli - auto na liczniku miało co najmniej 112 km/h.

Oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa. Jechał z prędkością przekraczającą znaczącą tę, która obowiązywała na tej drodze. Nienależycie obserwując przedpole jazdy i zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu i przeprowadzającej przez to przejście rower kobiecie - mówi prokurator Katarzyna Brzezińska Kubiak.

Uderzenie było tak silne, że ofiara najpierw uderzyła w znak drogowy, potem wpadła pod auto, które jechało z przeciwnej strony.

Bartosz B. dziś w sądzie przyznał się do winy. Tłumaczył, że nie widział wcześniej przechodzącej przez pasy kobiety. Zobaczył ją dopiero w ostatniej chwili i nie było już szans na ucieczkę.

Przyznaję się do winy. Chciałbym przeprosić za to, co się stało. Bardzo mnie to wszystko boli - mówił przed sądem 21-letni Bartosz. 

Młody mężczyzna odpowiada także za posiadanie i sprzedaż nieletnim narkotyków.

Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska
Źródło: Kalisz/Jarocin. Pędził tak, że zabił. Przed sądem przepraszał. Ruszył proces ws. wypadku w Jarocinie w maju ubiegłego roku
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE