Grabów nad Prosną: mieszkańcy protestują i mówią STOP!

2022-07-07 11:00
protest - stop
Autor: pixabay.pl

W Grabowie nad Prosną - ogromne emocje! Mieszkańcy mają dość hałasu i wszechobecnego pyłu. Protestują i domagają się rozwiązania problemu zakładu produkującego pellet. Wzywają włodarzy do podjęcia odpowiednich kroków.

Mieszkańcy Grabowa nad Prosną żądają zaprzestania produkcji, przy której ich zdaniem powstaje uciążliwy pył i hałas. Sprawa była jednym z tematów ostatniej sesji Rady Miasta. W imieniu mieszkańców radny apelował do starosty o zbadanie poziomu hałasu, który wedle protestujących - jest zbyt wysoki.

Starosta ostrzeszowski - Lech Janicki zapewnił, że powiat podjął w tej sprawie odpowiednie działania.

Osobiście podpisywałem wniosek o zamknięcie tego zakładu ze względu na te uciążliwości. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie podziela tego poglądu i odmówił zastosowania tego typu sankcji, uznając, że nie ma wystarczających podstaw. Wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć, że to nie polega na tym, że starosta tam pojedzie z policją i zamknie. To nie na tym polega. Muszą być podstawy i musi to uczynić odpowiednia instytucja państwowa. Jeśli ktoś uważa, że my tu mamy moc prawną, aby tego typu sprawę załatwić to się bardzo mocno myli - mówi Lech Janicki.

Mieszkańcy nie kryją emocji związanych z brakiem podjęcia odpowiednich działań, by zamknąć zakład.

Czy jesteś optymistą?

Pytanie 1 z 5
Autobus uciekł Ci sprzed nosa. Co myślisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE