DWA miliony dla pszczelarzy w Wielkopolsce!

2020-05-30 16:00
pszczola
Autor: BŹ

Pieniądze daje Urząd Marszałkowski w Poznaniu. To kolejna akcja, która ma pomóc w ratowaniu pszczół w regionie.

Pieniądze pójdą na zakup tzw. WĘZY PSZCZELEJ, która pomaga owadom
zapewnić czystość w ulu oraz prawidłowo odbudowywać plastry.

Program poprawy warunków bytowania pszczół, który był realizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w dwóch ubiegłych latach trafia do coraz większej ilości pszczelarzy i uli. Obserwujemy rosnące zainteresowanie programem przez producentów miodu. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy dać możliwość pozyskania nowej węzy pszczelej. Corocznie na ten cel Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył 2 mln zł i ta kwota została w pełni wykorzystana. Ogromny wpływ pszczół na sektor rolniczy oraz pozostałe gałęzie gospodarki wymaga dostrzeżenia ciężkiej pracy owadów oraz stworzenia im warunków do rozwoju.

Mówi wicemarszałek Wielkopolski Krzysztof Grabowski.

To trzecia edycja programu. W dwóch poprzednich - przekazano blisko 94 tony nowej węzy, która trafiła do blisko 9 i pół tysiąca wielkopolskich pszczelarzy.
W tym roku urząd marszałkowski w Poznaniu przekazał także gminom ponad milion złotych na drzewa miododajne, które posadzą na swoim terenie.

Ptasia kolumna na drodze
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE