Dom Dziecka i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pod lupą!

2022-07-05 15:00
komisja rewizyjna ostrzeszów
Autor: ostrzeszowskie starostwo

Podsumowano kontrole w Domu Dziecka oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Placówki działają bez zarzutu. Protokoły z przeprowadzonej kontroli omówiono w obecności dyrektorów placówek – Katarzyny Kokoszko-Hodyjas i Iwony Suchorskiej-Kurzawy.

Kontrola w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dotyczyła m.in. organizacji nauczania w roku szkolnym 2021/22, przeprowadzonych prac remontowych, wykonania budżetu za 2021 rok oraz planu na najbliższe lata, a także bieżących potrzeb placówki. Zespół kontrolny zgodnie uznał, że ośrodek działa i rozwija się wzorowo. Wśród dalszych zaleceń znalazło się pozyskanie pieniędzy na budowę sali gimnastycznej i windy osobowej.

W Domu Dziecka kontrolą objęto całokształt funkcjonowania w 2022 roku placówek w Ostrzeszowie i Książenicach. Wśród dalszych zaleceń w dużej mierze znalazły się kwestie finansowania obu placówek, a także zakup nowego specjalistycznego samochodu.

QUIZ. Czy umiesz zapewnić sobie szczęście?

Pytanie 1 z 12
Czy kiedykolwiek udało Ci się znaleźć czterolistną koniczynę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE