Do wyboru saksofon, gitara czy skrzypce - ruszył nabór do Szkoły Muzycznej w Ostrzeszowie

2021-05-13 17:02
fortepian
Autor: pixabay.com

Ruszył nabór do Szkoły Muzycznej w Ostrzeszowie. Dzieci mają do wyboru takie instrumenty jak saksofon, fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, flet i trąbka. Nauka w szkole odbywa się w dwóch cyklach kształcenia: 6-letnim i 4-letnim. Zapisy potrwają do 10 czerwca.

Prócz zajęć z wybranego instrumentu ucznia obowiązują zajęcia zespołowe – uczestnictwo w chórze lub zespole instrumentalnym, instrument dodatkowy czyli fortepian oraz teoria, na którą składają się lekcje z kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Zapisy potrwają do 10 czerwca. Podania należy wysłać pocztą elektroniczną lub złożyć w sekretarce szkoły. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej szkoły -> http://psmostrzeszow.pl/rekrutacja.html. Zanim młodzi muzycy zostaną uczniami szkoły muszą przejść przesłuchania wstępne czyli tak zwane "badanie przydatności", które obejmuje test z poczucia rytmu, pamięci muzycznej, intonacji czy badanie słuchu muzycznego.

szkola
Autor: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE