Daniele się ucieszą. Nadleśnicwo Kalisz rusza ze zbiórką kasztanów

2022-09-29 9:08
kasztany
Autor: jlis

Daniele na pewno się ucieszą. Bo w lasach nie jest ich wiele. KASZTANY odbiera Nadleśnictwo Kalisz, by właśnie podrzucać je - na przykład - danielom, dla których to prawdziwy przysmak. Właśnie rusza zbiórka.

Kasztanowce rosną głównie w parkach, stąd akcja Lasów Państwowych, aby zebranymi kasztanami podzielić się ze zwierzętami - mówi Łukasz Wyrzykowski z Nadleśnictwa Kalisz.

Z tymi kasztanami w pewnym momencie zaczyna się robić problem, bo ile można przynosić do przedszkola i robić z nich ludziki. Nadleśnictwo Kalisz regularnie już od kilku lat odbiera ze szkół podstawowych kasztany, które później wspólnie w ramach akcji edukacyjnych z młodzieżą szkolną organizujemy wspólne wyjazdy do lasy i dokarmiamy zwierzynę. Kasztany to ulubiony przysmak danieli, których w naszych lasach jest coraz więcej. I obserwujemy, że ten kasztan to taki rodzynek w diecie i bardzo chętnie jest zjadany w takie mroźniejsze dni.

Jak podkreśla Łukasz Wyrzykowski, regularne dokarmianie zwierząt nie jest obecnie prowadzone bo po prostu nie ma takiej potrzeby.

A poza tym - a może przede wszystkim - zwierzęta muszą radzić sobie same.

Niemniej "deserek" w postaci kasztanów zawsze można podrzucić.

QUIZ: Czy jesteś jesieniarą? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jaki napój jest najlepszy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE