Wysadził bankomat. Siedzi w areszcie. Policja szuka jego wspólników

2021-10-08 10:10
policja
Autor: KWP Poznań

Zdaniem policji wysadził bankomat w Grabowie nad Prosną i pięciu innych miastach. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 34 - letni mieszkaniec Dolnego Śląska został zatrzymany kilka dni po próbie kradzieży pieniędzy z urządzenia.

Na swoim koncie mężczyzna ten ma jednak znacznie więcej grzechów. To co najmniej sześć prób kradzieży pieniędzy z bankomatów - mówi rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek rano w Lubinie w woj. dolnośląskim. Podczas przeszukania jego kryjówki policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej brał udział w próbie rabunku pieniędzy z bankomatów w Dobiegniewie w woj. lubuskim i w okolicach Choszczna w woj. zachodniopomorskim. We wspólnej akcji brali udział policjanci kryminalni z Poznania, Wrocławia i Opola.

Najbliższe 3 miesiące 34 - latek spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jest on trzecią osobą zatrzymaną w związku w włamaniami do bankomatów.

Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań.

Śledztwo w sprawie wysadzenia bankomatów w Wielkopolsce i kilku innych województwach prowadzi wielkopolski oddział Prokuratury Krajowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE