Ukradli pieniądze i kupili złoto! Kolejni zatrzymani w głośnym śledztwie

2020-02-18 11:44
złotko
Autor: pixabay

Już 5 osób z zarzutami za kradzież blisko 800 tysięcy złotych z kont firm z terenu Południowej Wielkopolski. Sprawcy za te pieniądze kupili 14 sztabek złota. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań. Działania prowadzone są na terenie całej Polski.

Do przestępstwa doszło latem ubiegłego roku. Pieniądze zniknęły z kont firm prowadzonych w Południowej Wielkopolsce przez jednego z przedsiębiorców. Szybko udało się zatrzymać i aresztować pierwszych trzech podejrzanych.
Początek tego roku - przyniósł kolejne zatrzymania.

Przestępcy ukradli pieniądze wykorzystując złośliwe oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu włamali się na wybrane konta bankowe.

Sprawcy przejęli możliwość wykonywania przelewów z rachunków bankowych pokrzywdzonego oraz firm do niego należących. Przelewali te pieniądze na inne konta, potem z takiego finalnego rachunku dokonywali przelewów na rzecz Mennicy Państwowej, w której wcześniej zamówili sztabki złota. Po wszystkim złoto odebrali.

To śledztwo prowadzone jest na terenie całej Polski. Bo sprawcy są z różnych regionów.

Mówi Cecylia Majchrzak, zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Obecnie w areszcie jest czterech podejrzanych.
Śledztwo jest kontynuowane. Prowadzone jest na terenie całego kraju.


Podejrzanym grozi nawet do 15 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE