Szykanują rodzinę chorego na COVID-19? Burmistrz mówi STOP!

2020-04-04 15:37
coronawirus
Autor: pixabay

Sulmierzyce - w powiecie krotoszyńskim- szykanują rodzinę osoby chorej na koronawirusa? Na to wygląda. Apel w obronie rodziny wystosował nawet burmistrz gminy. I mówi STOP agresji wobec rodziny.

​Apel pojawił się na oficjalnej stronie gminy Sulmierzyce. Burmistrz Dariusz Dębicki- prosi by - nie rozpowszechniać nieprawdziwych informacji o rodzinie, nie szykanować jej i pozwolić na normalne- jak na dzisiejsze czasy- funkcjonowanie.

Obecnie rodzina ma m.in. mieć kłopoty podczas robienia zakupów. I być źle traktowana przez mieszkańców.
Tymczasem- jak zapewniają jej członkowie - osoba chora jest w szpitalu, a reszta nie miała żadnego kontaktu z pacjentem i nie jest zagrożeniem dla Sulmierzyc.

Oficjalny komunikat ze strony Sulmierzyce.pl :

Rodzina mieszkańca Sulmierzyc, który uległ zachorowaniu na COVID-19 informuje, że od dnia 2 marca br.  pacjent przebywa w szpitalu,  a członkowie rodziny nie mieli  żadnego kontaktu z chorym i nie są objęci kwarantanną ani nadzorem epidemiologicznym.

Fakt ten potwierdza Burmistrz Miasta -Dariusz Dębicki.  

 Apelujemy do mieszkańców Sulmierzyc, aby zaprzestano rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, szykanować nas,  pozwolić nam swobodnie robić zakupy w sklepach i normalnie funkcjonować w społeczeństwie !!

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE