Szybko poszło. Sąd w Ostrowie Wielkopolskim skazał dwóch kibiców Unii Leszno

2022-07-06 9:43
zadyma
Autor: OstrówTV Kadr z filmu telewizji OstrówTV.

Za zadymę na stadionie dostali po 6 tys. złotych kary i 2-letni zakaz stadionowy.

O zamieszkach na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim pisaliśmy TUTAJ. We wtorek (05.07) za rozróby Sąd skazał dwóch mężczyzn, kibiców Unii Leszno. 26-letni mieszkaniec Leszna i 26-letni mieszkaniec Wschowy rzucali  butelkami i kubkami z napojami w kibiców gospodarzy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Obaj przyznali się do stawianych im zarzutów. Złożyli wyjaśnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze oraz sądowi rozpoznać sprawę w trybie przyspieszonym.

We wtorek Sąd skazał 26-letniego mieszkańca Leszna oraz 26-letniego mieszkańca Wschowy na kary grzywny w wysokości po 6000 zł i zakazy wstępu na stadiony, na 2 lata, z udziałem drużyny żużlowej z Leszna.

Policjanci w dalszym ciągu analizują nagrania z niedzielnego meczu. Zajmują się ustalaniem kolejnych osób, które mogły zakłócić przebieg tej imprezy masowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE