Kibicowska wojna w najgorszym wydaniu. Wczoraj doszło do zadymy w Ostrowie Wielkopolskim. [WIDEO]

2022-07-04 6:14
Szalik
Autor: OstrówTV Kibice z Ostrowa spalili szalik Unii Leszno

Zawody przerwano, policja użyła gazu i zatrzymała najbardziej krewkich chuliganów. Wydarzenia zarejestrowała telewizja OstrówTV.

Niechęć kibiców z Ostrowa do fanów Unii Leszno sięga roku 1996. Wtedy podczas pierwszoligowych zawodów między Iskrą Ostrów Wielkopolski a Unia Leszno doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął w nim zawodnik z Ostrowa Rif Saitgariejew. Pochodzący z Rosji żużlowiec jak, uważają w Ostrowie "został wywieziony przez zawodnika Unii Leszno przez co uderzył głową w metalowy słupek od bramy wjazdowej do parku maszyn". Wydarzenie to pozostaje w pamięci kibiców z Ostrowa do dzisiaj.

Podczas wczorajszych zawodów zaczęło się od wulgarnych przyśpiewek. Potem poleciały różne przedmioty, w tym butelki. Mecz na 20 minut został przerwany. Po zawodach doszło do kolejnych walk kibiców już pod stadionem. Spłonął szalik Unii Leszno. Policja musiała użyć gazu. Część chuliganów została zatrzymana. Zamieszki były cały czas filmowane przez służby porządkowe. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE