Szkoły i przedszkola zamknięte! Trwa walka z koronawirusem

2020-03-11 12:49
coronawirus
Autor: pixabay

Szkoły od czwartku zamknięte. Przedszkola i żłobki także. Polska walczy z koronawirsem. Decyzje przekazał Premier na specjalnej konferencji prasowej w Warszawie. Wcześniej władze Kalisza ogłosiły, że miasto odwołuje wszystkie imprezy. Zamyka też aquapark. Koncerty odwołała też Kaliska Filharmonia. A policja weekendowy bieg "Smerfna 5".

Władze i Kalisza i Ostrowa trzymają rękę na pulsie i są w stałym kontakcie m.in. z Sanepidem i władzami wojewódzkimi.

Zgodnie z decyzją Premiera- zamykane będą także muzea czy kina. Odwołano też wszystkie imprezy.

Zajęcia zawiesiły także kaliskie uczelnie – UAM na najbliższe dwa tygodnie, PWSZ – do 16 kwietnia. Odwołano także wydarzenia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, m.in. festiwal „Shalom” i obchody dni św. Patryka.

Odwołany został także- planowany na najbliższą sobotę- Spływ Twardzieli w Kaliszu.

Szpitale w Ostrowie i w Kaliszu są cały czas w gotowości. Są na liście tych, które muszą być przygotowane na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na razie nie ma jednak u nas żadnego potwierdzonego przypadku. Testy pacjentów z podejrzeniem choroby są negatywne.

Jednocześnie służby cały czas proszą o to, by nie panikować i przestrzegać zasad higieny.

Całkowity zakaz odwiedzin pacjentów obowiązuje natomiast w szpitalach w całym regionie.
Taka jest decyzja Wojewody Wielkopolskiego.
Już wcześniej placówki wprowadziły zakazy, ale- w wyjątkowych sytuacjach zgodę na odwiedziny mógł wydać kierownik oddziału. Teraz nie ma takiej możliwości
Zakaz obowiązuje aż do odwołania polecenia Wojewody.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE