Św. Roch w Mikstacie BEZ święcenia zwierząt ? Znamy decyzje parafii!

2020-08-11 13:37
batman
Autor: BŹ

Koronawirus zmienia program kościelnych uroczystości! Nie będzie tradycyjnego święcenia zwierząt podczas odpustu ku czci świętego Rocha w Mikstacie. Właśnie z powodu pandemii - zmienił się program obchodów święta 16 sierpnia. Ale parafia nie zostawia wiernych i oferuje... wodę święconą i tekst modlitwy.

Mikstacka parafia nie rezygnuje z uroczystości ku czci świętego ROCHA. Zresztą do swojego patrona miasteczko modli się już o to, by jako "święty od zarazy", pomógł i tym razem.
Ale tegoroczne uroczystości - zawsze znane głównie z wielkiego święcenia zwierząt - w związku z pandemią będą o wiele skromniejsze. Zabraknie właśnie tego święcenia JEDNAK dla chętnych, przed kościołem będą zostawione buteleczki z wodą święconą i tekst modlitwy, tak by w domu samemu zwierzęta pobłogosławić.

- Obrzęd błogosławieństwa zwierząt w związku z pandemią będzie miał inną formę. Przy sanktuarium zostanie wyłożona treść modlitwy błogosławieństwa oraz buteleczki z woda święconą, którą będzie można zabrać, by pobłogosławić swoje zwierzęta - czytamy na stronie parafii w Mikstacie.

Zmiany spowodowane są dużą liczbą zakażonych koronawirusem. Cały powiat ostrzeszowski - zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia - jest oznaczony jako czerwony. To wszystko też powoduje, że na uroczystościach nie pojawią się zaproszeni wcześniej : ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski oraz Abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Natomiast msza święta odpustowa zostanie odprawiona o 12.00 - w niedzielę 16 sierpnia.

Wcześniej - w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha- odbędzie się nocne czuwanie, na które trzeba się wcześniej zapisać, bo w związku z nałożonymi na Mikstat i powiat obostrzeniami - w drewnianym kościele na wzgórze może przebywać jednocześnie tylko 20 osób.

Otwarcie platformy nurkowej dla osób niepełnosprawnych w Pile
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE