Stracił ponad 120 tysięcy złotych. Bo uwierzył fałszywemu policjantowi [AUDIO]

2020-05-20 14:44
policja
Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Stracił oszczędności życia, bo uwierzył w to, co usłyszał w telefonie! ​73-latek z Ostrowa Wielkopolskiego oddał oszustom ponad 120 tysięcy złotych. Senior odebrał telefon od obcego mężczyzny, który - podając się za policjanta- prosił go o pomoc w ujęciu szajki bankowych oszustów. Bo jego konto miało być zagrożone. I majątek przepadł.

73- latek przekazał oszustom swoje dane bankowe - a ci wyczyścili mu konto. Skradli ponad 120 tysięcy złotych.

Oszust prowadził umiejętnie rozmowę, przekazując jednocześnie instruktaż, co mężczyzna ma robić. Polecił założyć seniorowi możliwość elektronicznej bankowości. Po krótkim czasie, oszust poinformował seniora, że wykona kilka przelewów z jego rachunku tytułem zapłaty za dwa samochody. Oszust tłumaczył też, że policjanci przelali własne pieniądze na jego konto z których będą korzystać podczas akcji.

Następnie fałszywy policjant poprosił o sms z banku. 73-latek nie był świadomy jakie otrzymuje wiadomości i podał kody potwierdzające przelewy.


Mówi Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie.


Policja kolejna raz przypomina, że NIGDY nie prosi o ŻADNE pieniądze. I uczula i seniorów i ich najbliższych by być bardzo ostrożnym w kontaktach z obcymi. A każdą niejasną sytuację czy rozmowę telefoniczną - zgłaszać funkcjonariuszom. Tym prawdziwym.

Rzecznik KPP w Ostrowie - Małgorzata Michaś- o oszustwie metodą "na policjanta"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE