Stado byków zaatakowało rolnika. 36 - latek z Kaliszkowic Kaliskch - w gminie MIKSTAT - nie żyje.

2022-09-29 10:35
byk
Autor: pixabay

Do tragedii doszło dziś rano w gospodarstwie mężczyzny. Ten najprawdopodobniej próbował zagonić bydło do obory. Stado nie było posłuszne i stratowało rolnika. Szczegóły dramatu wyjaśnia policja.

Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło tuż przed godziną 7:00 rano. Na miejsce szybko wysłano wozy. Strażacy od razu przystąpili do ratowania mężczyzny. Niestety, nie udało się.

- Kiedy straż przyjechała na miejsce - pomocy udzielali już policjanci. Strażacy także zaczęli ratować mężczyznę, potem przekazali go ratownikom medycznym. Niestety pomoc okazała się nieskuteczna. 36-latek zmarł. Podczas akcji ratunkowej - strażacy najpierw wozem odgrodzili byki od ofiary, a potem zagonili je do obory. Wtedy też okazało się, że jest jeszcze druga ranna osoba. Jej także udzielono pomocy. Kobieta przeżyła, ale ma poważne obrażenia. Trafiła do szpitala w Ostrzeszowie.

- mówi nam rzeczniczka straży pożarnej w Ostrzeszowie Noemi Biel.

Stado liczyło około 10 byków. Zwierzęta były agresywne. Strażakom trochę czasu zajęło, zanim je opanowali i "wysłali" do obory. Okoliczności całego zajścia wyjaśnia policja.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2010-2019? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Skąd powraca do Polski Franciszek Kalina, bohater filmu "Pokłosie" (2012)?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE