Sportowe pamiątki kaliszan na wyjątkowej wystawie [FOTO, VIDEO]

2021-07-19 16:41
Sportowe pamiątki kaliszan na wystawie w bibliotece
Autor: fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu Sportowe pamiątki kaliszan na wystawie w bibliotece

To najlepszy czas na prezentację takich eksponatów – między Euro 2020 a olimpiadą w Tokio. Nieprzypadkowo właśnie teraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu zaprasza na wystawę w sportowym klimacie. To „Przeżyjmy to jeszcze raz... czyli sportowe pamiątki kaliszan”.

W Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 zobaczymy puchary, medale, dyplomy, plakaty, fotografie, koszulki sportowe itp. Wszystkie pochodzą z domowych archiwów mieszkańców Kalisza i powiatu. Trenowali rozmaite dyscypliny: od biegów, przez boks, po strzelectwo. Wszystkie eksponaty mają swoją wyjątkową historię. Nie brakuje także prawdziwych perełek. 

– Będzie można zobaczyć m.in. ponad 70-letnie narty przywiezione do Kalisza przez Juliusza Brawatę, drewniane łyżwo-sanki pochodzące z lat 60-tych XX w., angielską rakietę do tenisa z Cambridge, a także komplet do szermierki, który wisiał na jednej ze ścian w kaliskim ratuszu w czasie II wojny światowej. Na wszystkich odwiedzających czeka również archiwalne nagranie „Historii z plakatu”

– mówi Monika Sobczak-Waliś, kierowniczka Zbiorów Specjalnych MBP.

Wystawę „Przeżyjmy to jeszcze raz...” oglądać można w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66, od 19 lipca do 27 sierpnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE