Psi wybieg w Ostrowie

2022-01-10 15:26
psi wybieg
Autor: pixabay

Do końca czerwca będzie gotowy. Pierwszy psi wybieg w Ostrowie. Powstanie z inicjatywy radnego miejskiego Jakuba Paducha.

To rozwiązanie coraz częściej stosowane w miastach, gdzie zwykle jest zakaz wyprowadzania psów na okoliczne trawniki. Zlokalizowany będzie w przy Alei solidarności,na terenach rekreacyjnych. Na razie dobiegają końca prace związane z formalną zmianą statusu tego terenu z leśnego na miejski.

To formalne odlesienie, nie faktyczne. Nie będziemy tam prowadzić wycinki, a drzewa które są zostaną jako naturalne, bardzo pożądane zacienienie terenu. Ale faktyczna procedura odlesiania jest kosztowna i czasochłonna dlatego przygotowanie do realizacji trwało tak długo - mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka.

psi wybieg
Autor: pixabay

Na pewno ta działka musi być ogrodzona. Pojawią się podstawowe na razie urządzenia – mała architektura, kosze na śmieci, ławki, tablica informacyjna, oświetlenie. Później będziemy dodawać jakieś elementy - dodaje wiceprezydent

Budowa będzie kosztować 60 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE