Powiat krotoszyński przygotował miejsca do izolacji dla pracowników szpitala

2020-04-03 15:02
Szpital w Krotoszynie
Autor: Szpital Krotoszyn

Dla zakażonych, dla objętych kwarantanną i dla tych, którzy - między dyżurami - nie chcą wracać do domów i narażać bliskich. Powiat krotoszyński wynajmuje pokoje dla personelu medycznego​ miejscowego szpitala. Wszystko po to, by pomóc tym, którzy w dzisiejszej walce są na pierwszej linii frontu.

Sytuacja w krotoszyńskim szpitalu nie jest łatwa. Koronawirusa zdiagnozowano u kilkunastu pacjentów i kilku kilku medyków.
Wybrano trzy miejsca odosobnienia. Mówi starosta krotoszyński STANISŁAW SZCZOTKA.

Miejsc nie podam, bo społeczeństwo jest różne i nie chciałbym, żeby te miejsca były stygmatyzowane. Głównie są to miejsca dla personelu medycznego czyli dla lekarzy, pielęgniarek, salowych, ratowników i kierowców karetek, którzy mają wynik dodatni. Drugie miejsce jest dla osób w kwarantannie, które mają wynik ujemny, ale mają jeszcze kwarantannę, bądź czekają jeszcze na wynik.

Trzecie miejsce jest dla osób z personelu, które nie chcą narażać rodziny. Są zdrowi, chodzą do pracy, ale nie chciałyby stwarzać zagrożenia dla najbliższych.

W powiecie krotoszyńskim COVID -19 potwierdzono dotąd u 41 osób. 4 zmarły.

17 osób zakażonych koronawirusem przebywa w szpitalach. Ponad 400 osób jest na kwarantannie domowej.

Zależy nam na tym, by ci, którzy ratują nam zdrowie i życie wiedzieli, że jesteśmy po ich stronie. Samorząd nie śpi. Tylko pomaga. Na ile to jest możliwe. Chcemy, by czuli nasze wsparcie.

Dodaje starosta SZCZOTKA.

Za pokoje płaci powiat. Wszystko w uzgodnieniu z Wojewodą Wielkopolskim.
Obecnie korzysta z nich 7 pracowników szpitala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE