Poradnia za miliony stanie w Ostrowie

2021-11-22 13:17
poradnia za miliony
Autor: starostwo powiatowe

5 milionów złotych – tyle otrzymał powiat ostrowski z funduszy rządowych na budowę Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Placówka od wielu lat działa w wynajętym budynku przy Królowej Jadwigi, ale za jakiś czas przeniesie się do nowoczesnego obiektu, jaki powstanie przy Armii Krajowej.

Wstępnie koszt budowy wyceniany jest na około 6 milionów złotych.

W grudniu ogłaszamy przetarg na budowę. Będzie to obiekt, w którym powstanie 20 gabinetów, ale też kilka większych sal wspomagających dla terapii. Będzie bardzo otwarty, dostępny dla niepełnosprawnych i z parkingiem, co jest bardzo ważne dla osób przyjeżdżających tu z całego powiatu. Obecnie poradnia przy Królowej Jadwigi jest tego pozbawiona, pomieszczeń jest zbyt mało, brakuje sal do prac w grupie. To wszystko znajdzie się w nowym budynku - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

poradnia za miliony
Autor: starostwo powiatowe

Nowa poradnia stanie na należącej do powiatu wolnej działce przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych. W ramach zadania wykonana zostanie również nowa elewacja szkoły i zagospodarowany teren zielony wokół.

az

poradnia za miliony
Autor: starostwo powiatowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE