Ponad 40 zakażeń w powiecie ostrzeszowskim. W kraju ponad 600!

2020-08-10 11:02
coronawirus
Autor: pixabay

Ponad 40 nowych zachorowań w powiecie ostrzeszowskim. To ciąg dalszy zakażeń z ogniska w Mikstacie, w zakładzie drobiarskim. Wyniki są z prowadzonych w piątek badań w punkcie typy drive - thru w Mikstacie. Kolejny dzień badań jutro ( wtorek). Dzisiaj (poniedziałek) badania prowadzone są w Domach Pomocy Społecznej w Marszałach i Kochłowach.

Poniedziałkowe dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 619 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce. 64 są w Wielkopolsce. W tym - 41 w powiecie ostrzeszowskim.
Po siedem jest w powiatach ostrowskim i poznańskim, pięć w kępińskim, trzy w pilskim. Jeden przypadek zanotowano w powiecie gnieźnieńskim.

Wśród chorych jest dziewięcioro dzieci. Pozostali mają od 18 do 81 lat.
Wszyscy czują się dobrze, są izolowani w domach.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4457 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1327 to przypadki aktywne. 206 osób zmarło, a 2924 wyzdrowiały.

W skali kraju liczba przypadków przekroczyła już 52 tysiące. zmarło 1809 osób. Wyzdrowiało blisko 37 tysięcy.​

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Mała tygrysica z wrocławskiego ZOO
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE