Policjant z Krotoszyna z koronawirusem! To pierwszy w Wielkopolsce policjant zakażony wirusem SARS-CoV-2.

2020-04-05 12:23
policja
Autor: KPP Ostrów

Szpital w Krotoszynie z zamkniętymi oddziałami. Czy kolejna będzie komenda policji? W sobotę koronawirusa potwierdzono u jednego z funkcjonariuszy. Policjant i tak od kilku dni był na urlopie. Ale miał wcześniej kontakt z kolegami. Dlatego kilkunastu z nich poddano kwarantannie. Czekają na wyniki testów.

Na razie nie wiadomo od kogo funkcjonariusz mógł się zakazić. Sanepid sprawdza z kim się kontaktował zarówno w czasie służby jak i poza nią.

Policjant od kilku dni źle się czuł. Sam zgłosił się do lekarza i wtedy zrobiono testy. W sobotę potwierdzono COVID-19.

My oczywiście wspólnie z Inspekcją Sanitarną badamy krąg osób, z którymi funkcjonariusz miał kontakt.

Na dzisiaj policjant czuje się dobrze. Leczony jest w domu. Ale mamy wytypowanych kilkunastu funkcjonariuszy, którzy zostali poddani kwarantannie.

Mówi Andrzej BOROWIAK, rzecznik Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu.

Na razie komenda policji w Krotoszynie nie została zamknięta. Pozostali funkcjonariusze pracują normalnie.
Bezpieczeństwo mieszkańców nie jest zagrożone.

Kolejne ruchy będą zależeć od wyników testów.

Niezależnie od wszystkich prowadzonych już czynności, jesteśmy przygotowani na wprowadzenie takiej specjalnej procedury związanej z zamknięciem tej komendy. Czekamy obecnie na wyniki badań tych funkcjonariuszy, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym policjantem.

Dodaje Andrzej Borowiak.

Powiat krotoszyński jest największych ogniskiem koronawirusa w południowej Wielkopolsce. Pozytywne wyniki ma blisko 60 mieszkańców.

Z tego powodu kilka dni temu mocno ograniczono pracę miejscowego szpitala. Działa tam tylko SOR i tzw. wieczorynka.

Pisaliśmy o tym TUTAJ : https://www.eska.pl/ostrow/krotoszyn-zamyka-prawie-caly-szpital-zarazeni-pacjenci-i-personel-aa-A4nU-9QUh-Y1QR.html

coronawirus
Autor: KPRM
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE