Policja przypomina - zmieniły się przepisy

2021-11-29 9:11
policja przypomina
Autor: policja ostrów fb

Wchodzisz na przejście dla pieszych? Odłóż telefon do kieszeni. Jedziesz autem? Zachowaj większą odległość między pojazdami. To tylko kilka przepisów, które weszły w życie w czerwcu. Policja przypomina o zmianie przepisów, które już od kilku miesięcy obowiązują. Bo wciąż są tacy, którzy albo ich nie znają, albo znać nie chcą. A to może skończyć się mandatem.

Mimo, że działają już prawie pół roku, to jednak wciąż ich nie stosowanie jest przyczyną wypadków - mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji.

Pieszy może dostać mandat za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu, a kierujący za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Kierowcy mogą zostać ukarani również za niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami.

Policja w całym kraju prowadzi kampanię społeczną „ Czy to cię tłumaczy”, w której przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Pomagają jej w tym specjalne ulotki, które trafiają w różne miejsca.

policja przypomina
Autor: policja ostrów fb

Musimy zdać sobie sprawę, że każdego roku na całym świecie w wypadkach drogowych ginie milion osób. Za każdym z tych zdarzeń stoi czyjś rodzinny dramat. Dlatego wciąż apelujemy o zachowanie rozwagi, rozsądku na drodze, o przestrzeganie przepisów - dodaje Małgorzata Michaś.

Mandat za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych może wynieść nawet 500 złotych.

policja przypomina
Autor: policja ostrów fb
Sonda
Co myślisz o filmikach, na których autor ryzykuje własnym życiem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE