Pielęgniarki pozostaną w areszcie

2021-11-23 12:46
areszt Ostrów
Autor: Areszt Śledczy w Ostrowie

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił zażalenia obrońców trzech pielęgniarek z Kalisza podejrzanych o wystawianie fałszywych certyfikatów covidowych. Zdaniem prokuratury - tylko taki środek jest właściwy dla śledztwa.

Podejrzane o fałszowanie certyfikatów unijnych pielęgniarki z Kalisza pozostaną za kratkami. Mimo zażalenia ich obrońców na decyzję Sądu Rejonowego w Kaliszu.

Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpoznał zażalenia złożone przez obrońców na postanowienia sądu I instancji dotyczące zastosowania wobec tych osób środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W toku procedury odwoławczej Sąd Okręgowy w Kaliszu nie uwzględnił wniosków obrońców. Podzielił stanowisko prokuratury w zakresie konieczności dalszego stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawa wyszła na jaw na początku listopada. Okazało się, że kobiety miały - za pieniądze- wydawać zaświadczenia covidowe, ale nie szczepić, a same szczepionki niszczyć.

Skorzystać z tego mogło nawet kilkaset osób.

Za fałszywe zaświadczenie pielęgniarki miały brać od 500 złotych.

Kobietom grozi 8 lat więzienia.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Źródło: Pielęgniarki pozostaną w areszcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE