Oszuści nie śpią! Trzy osoby z powiatu ostrowskiego straciły swoje oszczędności

2022-08-10 11:01
Oszuści nie śpią! Trzy osoby z powiatu ostrowskiego straciły swoje oszczędności
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Blisko 12 tysięcy złotych straciły trzy osoby z powiatu ostrowskiego. Oprócz tego ostrowscy policjanci odnotowali próby oszustw na pracownika banku. To wszystko w ciągu jednego dnia.

Oszuści nie śpią i wciąż wymyślają nowe sposoby wyłudzania pieniędzy. Przekonały się o tym trzy osoby z terenu powiatu ostrowskiego, które padły ofiarą złodziei.

Dwie z nich straciły swoje oszczędności na portalach kupno-sprzedaż, gdzie nieznany sprawca, pod pozorem uiszczenia zapłaty za towar wystawiony do sprzedaży na portalu, uzyskał dane do logowania, a tym samym dostęp do rachunku bankowego, skąd przeprowadził transakcje na kwoty 2900 zł oraz 3600 zł. Kolejny pokrzywdzony to mężczyzna, który chciał zakupić ekogroszek. Po wpłaceniu pieniędzy w kwocie 5400 zł na konto osoby, która oferowała sprzedaż, kontakt został zerwany a produkt niedostarczony.

Informują ostrowscy policjanci.

To nie wszystko. 55-letnia kobieta otrzymała telefon od pracownika banku z informacją, że ktoś z jej konta złożył wniosek o kredyt na kwotę blisko 30 000 złotych. Na szczęście kobieta nie dała się oszukać.

Oszust dodał, że zablokuje kredyt i zgłosi fakt na Policję. Po tym, zaniepokojona kobieta udała się osobiście do banku, jednak przed wejściem otrzymała drugi telefon od rzekomego pracownika placówki bankowej, który oświadczył, iż zajmuje się ochroną danych. Prosił, aby kobieta była z nim na linii. Tłumaczył, że pieniądze zostały już przelane na konto bankowe złodziei a on zrobi wszystko, żeby je odzyskać. Dodał, że w placówce stacjonarnej nic nie załatwi, ma jechać do domu i czekać na jego telefon. 55-latka jednak nie uwierzyła, przez telefon powiedziała, że fakt zgłasza na Policję i złożyła wizytę w banku. Kobieta w banku dowiedziała się, że nikt z jej konta nie chciał złożyć wniosku o kredyt.

Dodają ostrowscy funkcjonariusze.

Policjanci cały czas apelują o zachowanie ostrożności w sieci! Nigdy nie wchodźmy w podejrzane linki, nie podawajmy danych wrażliwych oraz nie instalujmy aplikacji niewiadomego pochodzenia.

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE