Ostrzeszów. Byki zaatakowały rolnika. 36 - latek nie żyje. Sprawą zajęła się policja

2022-09-29 13:10
krowa
Autor: pixabay

36 - letni mężczyzna nie żyje. Jego 34 - letnia żona jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Ma urazy brzucha i klatki piersiowej. Dziś rano stado byków zaatakowało gospodarzy w zagrodzie w Kaliszkowicach Kaliskich, w gminie Mikstat. Szczegóły nie są jeszcze znane. Postępowanie wyjaśniające prowadzi ostrzeszowska policja.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci i strażacy, ale - mimo długiej reanimacji - mężczyzny nie udało się uratować.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się w gospodarstwie - mówi Anna Piechocka, z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Wszystko podlega dokładnej analizie. Na razie wiemy, że z nieustalonego jeszcze powodu  - z obory nagle uwolniły się buhaje. Biegały one po terenie posesji. Podczas próby zagonienia ich do obory poturbowały gospodarzy. 36 - letni mężczyzna nie przeżył.

Na miejscu przeprowadzono niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora.

34 - letnia kobieta trafiła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Ma m.in urazy brzucha i pleców. Jest na chirurgii. Jest stan lekarze oceniają jako średni.

Okoliczności dramatu wyjaśnia policja.

QUIZ. Czy masz dobre serce?

Pytanie 1 z 9
Bezdomny prosi Cię o pieniądze. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE