Ostrowscy i poznańscy policjanci na krotoszyńskich ulicach. Koronawirus zamknął komendę w Krotoszynie

2020-04-06 13:51
policja
Autor: KPP Ostrów

Komenda zdezynfekowana. Ale wciąż zamknięta. A na ulicach Krotoszyna 40 policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania. Ale też funkcjonariusze z komisariatów w Zdunach, Kobylinie i Koźminie Wielkopolskim. Po zamknięciu jednostki w Krotoszynie - z powodu koronawirusa- pracą kieruje komendant z Ostrowa.

Zadania zostały podzielone. A policjanci uzbrojeni w środki ochrony osobistej. Bezpieczeństwo jest zapewnione.

Mieszkańcy tego powiatu mogą czuć się bezpiecznie. Dowodzenie nad tym terenem przejął komendant powiatowy w Ostrowie Wielkopolskim- Piotr Wilkowski. Dedykujemy ponad 40 policjantów, głównie do zadań patrolowych. Ale jesteśmy gotowi w każdej chwili dać większe wsparcie.


Mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Koronawirusa potwierdzono u 7 krotoszyńskich funkcjonariuszy. Kilkunastu kolejnych czeka na wyniki badań. Na kwarantannie jest łącznie 93 policjantów ( w tym są ci z COVID-19 ), oraz 19 pracowników cywilnych i ich rodziny.

Czekamy na wyniki badań. Liczymy, że będą negatywne. Jednak w każdym przypadku kwarantanna potrwa dwa tygodnie.

Dodaje Andrzej Borowiak.

Komenda Wojewódzka w Poznaniu przygotowuje paczki świąteczne dla swoich kolegów na kwarantannie w Krotoszynie. To pierwsza jednostka w Wielkopolsce zamknięta z powodu zakażeń funkcjonariuszy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE