Ostrów. Zakaz odwiedzin w szpitalu przy Limanowskiego. Na jakich oddziałach?

2022-12-20 8:50
szpital ostrów
Autor: BŹ

Grypa zamyka drzwi dla odwiedzających chorych w szpitalu w Ostrowie. Wirus szaleje, więc dyrekcja - dla dobra pacjentów - ogranicza możliwości ich odwiedzania. Całkowity zakaz dotyczy kilku oddziałów. Jakich? Wyjaśniamy w tekście.

Bez odwiedzin chory na niektórych oddziałach szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Powodem jest grypa i choroby grypopochodne.

Dyrektor wprowadził zakaz odwiedzania chorych na kardiologii, neurologii i oddziale wewnętrznym. Zakaz obowiązuje od dziś (20.12) do odwołania.

Oddziały dziecięce są pełne chorych na grypę i wirus RSV maluchów, dorośli też chorują. I dlatego by nie przenosić i nie przynosić choroby- pacjentów odwiedzać nie można.

W związku z bardzo znacznym wzrostem liczby zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne i wynikającym z tego wzrostem liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu powikłań w/w stanów z dniem 20.12.2022 wprowadzony został zakaz odwiedzin chorych na oddziałach zachowawczych ZZOZ Ostrów Wielkopolski (tzn. oddziale wewnętrznym, kardiologicznym, neurologicznym). Czas trwania zakazu będzie uzależniony od sytuacji epidemiologicznej - informują władze powiatu ostrowskiego, któremu szpital podlega.

Warto też pamiętać, że na terenie szpitala obowiązują maseczki. To z kolei ciągle konsekwencja pandemii koronawirusa. W placówkach medycznych trzeba mieć zakryte usta i nos. Dezynfekcją rąk też się przydaje.

QUIZ. Świąteczne tradycje i zwyczaje. Znasz je wszystkie? 10/15 to będzie sukces!

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy od prostych pytań. W Wigilię zwierzęta "mówią" ludzkim głosem. Kiedy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE