Ostrów: najlepsi w masażu [POSŁUCHAJ]

2022-12-07 14:39
MEDYK
Autor: az Dominik Dwornik

Ostrowianin najlepszym masażystą. Dominik Dwornik, student z "Medyka" wygrał międzywojewódzki konkurs organizowany w Koninie. A pokonał w nim ponad 20 rywali z 8 szkół. Gładko przeszedł część teoretyczną, znalazł się w piątce finalistów i tu również okazał się bezkonkurencyjny.

Najważniejsza była wiedza o masażu, głównie sportowym i tym w fizjoprofilaktyce - mówi Dominik Dwornik. Każdy ma innego pacjenta, ale to samo zadanie. Najpierw trzeba było się zapoznać z zadaniem, przeprowadzić wywiad z pacjentem, dokonać oceny stanu i potem jest godzina na wykonanie masażu. To daje swobodę i nie trzeba było się spieszyć. Moje zadanie było takie – kobieta jeżdżąca na rowerze w górach upadła i złamała kość udową wieloodłamowo. Miała już zrobioną stabilizację śródszpikową, była blizna 6-tygodniowa z przeczulicą skórną, ograniczenie ruchomości w stawie biodrowym i kolanowym. Zadanie dość złożone i niełatwe, bo było sporo przeciwwskazań, ale do zrobienia.

medyk
Autor: fb Medyk
Dominik Dwornik- najlepszy masażysta jest w Ostrowie

Dominik Dwornik jest w ostrowskim "Medyku" studentem 2 roku klasy technik masażysta pod opieką Bianki Jarczak. A szkoła jako laureat w przyszłym roku będzie gospodarzem i organizatorem kolejnej edycji konkursu.

medyk
Autor: fb Medyk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE