Ostrów. Bardzo mało zakażeń koronawirusem. Wirus w odworcie?

2022-12-02 10:21
szpital
Autor: BŹ

Oficjalne dane są obiecujące. Coraz mniej zakażeń koronawirusem w Ostrowie i regionie. W szpitalu w Ostrowie jest tylko trzech pacjentów z COVID-em. Ale faktyczne statystyki mogą być zdecydowanie wyższe - bo większość przypadków nie jest już zgłaszanych. Chorzy w szpitalu to osoby, które trafiły na oddziały i wykonano im testy.

Pojedyncze przypadki w Ostrowie. W skali kraju blisko 3 tysiące w ciągu ostatniego tygodnia. Zachorowań na koronawirusa.

Statystki wydają się łagodne, choć pewnie prawdziwe liczby są znacznie wyższe. Ale wiele zachorowań po prostu nie jest zgłaszanych.

W szpitalu w Ostrowie jest obecnie trzech pacjentów z COVID - em.

Pacjenci, którzy trafiają na szpitalne oddziały są badani pod kątem koronawirusa. I jeszcze we wrześniu były to ponad 20 osób, teraz mamy trzech takich pacjentów. To z reguły schorowane osoby, które u nas leczone są z innych schorzeń, ale niejako przy okazji wyszedł u nich covid. Co ważne, obecnie przebieg wirusa jest łagodniejszy niż jeszcze kilka miesięcy temu. Ale są to pacjenci i tak schorowani, więc kolejny wirus na pewno im nie pomaga. Na siedem dni trafiają na nasz oddział zakaźny - potem są wypisywani do domów, albo wracają na swoje oddziały do dalszego leczenia - mówi szef szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła.

Placówka nie ma już oddziału covidowego, pacjenci z koronawirusem przebywają na zakaźnym.

Obecnie w Polsce mamy stan zagrożenia epidemicznego jeśli chodzi o koronawirus. Nie jest jednak wykluczone, że z początkiem nowego roku Minister Zdrowia to zniesie.

Na dziś zakrywanie ust i nosa obowiązuje TYLKO w placówkach medycznych i w aptekach.

Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu

Pytanie 1 z 1
Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu na ulicach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE