Oddział rehabilitacji pocovidowej już otwarty

2022-01-14 8:42
Oddział rehabilitacji pocovidowej już otwarty
Autor: W.Przybylska Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza/ FB na zdj. Sławomir Wysocki, dyrektor Szpitala w Wolicy/ Paulina Stochniałek, Czlonek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Pacjenci już są. Odział właśnie oficjalnie ruszył. Po czterech miesiącach budowy i przygotowań szpital w Wolicy pod Kaliszem uruchomił odział rehabilitacji pocovidowej.

Nowo budowany Odział Rehabilitacji Pulmonologicznej to 750 m2 powierzchni, 13 sal dla chorych, pomieszczenia do rehabilitacji, pomieszczenia dla poradni pulmonologicznej, pomieszczenia personelu medycznego. To pierwszy w naszej części Wielkopolski oddział rehabilitacji pocovidowej.

Stworzyliśmy oddział rehabilitacji pulmonologicznej, ponieważ była taka potrzeba. Na południu wielkopolski takiego oddziału nie było. Te 10 łóżek które stworzyliśmy w 2006 roku miały być zalążkiem oddziału, w perspektywie myśleliśmy o rozbudowie, niestety przez te lata brakowało pieniędzy. Mówiąc o tym budynku. Jest tu 26 łóżek, nowoczesny niezbędny sprzęt do wykonywania pracy z pacjentami- łóżko do hydromasażu, aparat do fizjoterapii, do laseroterapii.

Mówi dyrektor szpitala Sławomir Wysocki.

Budynek powstał z modułów montowanych na miejscu. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył na te inwestycję 6.100.000 zł. Wyposażenie oddziału zostało sfinansowane dzięki pomocy finansowej Samorządów należących do Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

QUIZ. Te słowa mogą wprowadzić w osłupienie! Czy wiesz, co znaczą? Sprawdź, czy jesteś elokwentny

Pytanie 1 z 10
Co oznacza wyraz: “ambiwalentny”:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE