Od lipca nowe zasady segregacji śmieci w Ostrowie. Dochodzą BIOODPADY

2020-02-03 23:06
Nowe zasady segregacji śmieci w Ostrowie
Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Będzie nowy brązowy kosz na BIOODPADY w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkańcy- od 1 lipca- będą OBOWIĄZKOWO- segregować właśnie takie śmieci. Nie będą one mogły już trafiać do innych kubłów. Zmiany w segregacji śmieci wprowadziła - stosowną uchwałą podjętą podczas ostatniej sesji- Rada Miejska Ostrowa. Wynikały one z nowych zapisów ustawy o gospodarce odpadami.

Zgodnie z przyjętym przez radnych regulaminem- do obecnych koszy na odpady dojedzie kolejny- brązowy. Będzie można wrzucać m.in. liście, skoszoną trawę czy odpadki kuchenne.

Do takich bioodpadów zaliczamy obierki z owoców i warzyw, skorupki jajek. Natomiast nie wrzucamy do tego kosza mięsa czy kości. A także ziemi. Zanim system ruszy- 1 lipca- na terenie miasta zostanie przeprowadzona kampania informacyjna. 

Mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie. Mieszkańcy  będą musieli sami takie brązowe pojemniki kupić. I dokładnie segregować śmieci. W przypadku domów jednorodzinnych- jeśli jest przy nich KOMPOSTOWNIK- brązowy kosz na BIOODPADY nie będzie obowiązkowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE