Nowe przypadki COVID - 19 w Wielkopolsce. 14 w naszym regionie

2020-04-12 17:09
coronawirus
Autor: pixabay

29 w Wielkopolsce, 14 w naszym regionie. Są nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest też dziecko. Tym razem najwiecej nowych chorych jest w powiatach : kaliskim i pleszewskim.

Ministerstwo Zdrowia dziś - w jednym popołudniowym raporcie- poinformowało o ponad 300 nowych przypadkach w Polsce. Co spowodowało, że liczba chorych wzrosła do 6674 przypadków.  Zmarły - łącznie- 232 osoby.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 566 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 35 osób zmarło. 17 osób wyzdrowiało.

Najnowsze dane mówią o 29 chorych w naszym województwie. W tym 14 z południowej Wielkopolski. To mieszkańcy powiatów: poznańskiego, kaliskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, gnieźnieńskiego, obornickiego, śremskiego i leszczyńskiego. Najwięcej w tym "rozdaniu" jest mieszkańców z powiatów kaliskiego i pleszewskiego.

Są także kolejne ofiary śmiertelne. W Wielkopolsce to 4 osoby.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby: 92-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego, 79-letnia kobieta z powiatu rawickiego, 77-letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego, 78-letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego.

Informuje rzecznik Wojewody Wielkopolskiego, Tomasz Stube.

coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu NOWE PRZYPADKI COVID-19 w Wielkopolsce

Na terenie województwa wielkopolskiego  z powodu podejrzenia koronawirusem:

Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 3021 osób;
Hospitalizowanych jest ogółem 171 osób;
Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 15470 osób;

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE