Narodowe Czytanie już we wrześniu – tym razem ballady Mickiewicza

2022-08-12 12:40
narodowe czytanie
Autor: Narodowe Czytanie

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – to one będą w tym roku nas czarować podczas wspólnego czytania. W całym kraju rozbrzmiewać będą tajemnicze, romantyczne historie. 3 września w Ostrowie spotkamy się w Amfiteatrze Miejskim, a gościem specjalnym będzie aktor Tomasz Bednarek. Jeśli chcecie - możecie do niego dołączyć i zgłosić się do czytania.

Magiczne historie o jeziorze Świteź, opowieść o Pani Twardowskiej i wzruszający „Powrót taty”. To jedynie niektóre z utworów, jakie znalazły się w „Balladach i romansach”. Tom uznawany za jeden z najważniejszych w dobie romantyzmu, bo będący jego manifestem. Wybrany nie przez przypadek w tym roku do Narodowego Czytania, bo mija właśnie równo 200 lat od jego wydania.

narodowe czytanie
Autor: Narodowe Czytanie

Mickiewicz pisał swoje piękne magiczne ballady z myślą o Maryli, ale także pod wpływem inspiracji pięknem nadniemeńskiej przyrody i litewskiego folkloru. Mam nadzieję, że kolejny raz poczujemy ten nastrój podczas tegorocznego Narodowego Czytania, gdy w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie pochylimy się nad pełnymi uroku wersami “Ballad i romansów”. W ciszy wrześniowego wieczoru spróbujmy odtworzyć ową magiczną atmosferę sprzed 200 lat. Gorąco wszystkich zapraszam - zaprasza Jarosław Balcar, dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrowie.

narodowe czytanie
Autor: um ostrów

Osoby, które chcą dołączyć do ekipy Narodowego Czytania mogą zgłosić się do Biblioteki Głównej. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE