Można już składać wnioski - do zgarnięcia 3 tysiące złotych!

2022-08-18 9:17
węgiel
Autor: pixabay.pl

Złożyliście już wniosek? Wczoraj ruszył nabór dokumentów o wypłatę dodatku węglowego. Możecie to zrobić osobiście - w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, lub elektronicznie. Do zgarnięcia 3 tys. złotych!

Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub jego pochodne. Termin składania wniosków mija - 30 listopada. Gmina będzie miała z kolei 30 dni na jego wypłatę. Do zgarnięcia 3 tys. złotych!

Można to zrobić osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim lub elektronicznie, za pomocą platformy ePUAP. 

Wniosek zawiera m.in. imię, nazwisko, PESEL, dane dokumentu potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy oraz miejsce zamieszkania i informacje o źródle ogrzewania na paliwo stałe.

Jedno gospodarstwo domowe o jednorazowe świadczenie może ubiegać się TYLKO RAZ.

dodatek węglowy
Autor: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE