Mniejsze kwoty, więcej nagrodzonych! Zmiany w stypendiach w Ostrowie

2020-02-20 12:39
stypendia
Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Mniejsza kwota, ale dla większej liczby uczniów. I tylko raz w roku. Ostrów Wielkopolski zmienia zasady przyznawania stypendiów dla zdolnych uczniów. Już od tego roku będzie tylko jedna gala - w październiku. A uczeń dostanie 400 złotych. Dotąd było to 600 lub 700. Nowy regulamin przyznawania stypendiów został już przyjęty przez radnych miejskich Ostrowa.


Poprzedni regulamin przyznawania Stypendiów imienia Jana Pawła II w Ostrowie był krytykowany, bo - praktycznie w każdym roku- uczniów spełniających warunki było więcej niż pieniędzy w budżecie i część z nich stypendium nie dostawała. Bo funduszy, by zaspokoić wszystkich- nie było. Od lat prowadzone były dyskusje, teraz wprowadzono zmiany. I to dość rygorystyczne.

W tym roku po raz pierwszy będzie to 400 złotych, a nie jak było do tej pory 600 i 700. Ale - co ważne- będzie też 1200 złotych dla uczniów , którzy -prócz dobrych wyników w nauce- mają także sukcesy sportowe czy artystyczne.

Ważne jest jednak, by mieć wysoką średnią ocen. Bo jest to stypendium przede wszystkim naukowe.

Ta średnia to minimum 5,60 dla uczniów szkół podstawowych klas 4-6. Dla starszych - 5,40.

Co ważne, wnioski składać należy do 30 czerwca, a więc już po zakończeniu roku szkolnego.

Mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Przy tej okazji miasto wprowadziło jeden system oceniania w szkołach, bo -jak pokazywała praktyka- piątka w jednej szkole nie była równa piątce w innej.

Wzięliśmy pod uwagę liczne komentarze w tej kwestii. Nam także zależy na tym, by ujednolicić system oceniania. Do szkół poszły odpowiednie wnioski. Rozmawialiśmy z dyrektorami. I mam nadzieję, że uda się te nieścisłości także wyjaśnić a system ujednolicić.

Dodaje Sebastian Górski.

A średnio - w każdym roku- w Ostrowie stypendia otrzymywało blisko 800set uczniów szkół podstawowych  i gimnazjów- do czasu, kiedy gimnazja funkcjonowały.

W tym roku miasto przygotowało na ten cel 450 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE