Konternerowa izba przyjęć przed szpitalem w Ostrowie!

2020-04-12 16:54
wot
Autor: WOT

Kontenerowa izba przyjęć stanęła przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim. Zbudowała ją 12. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Do Izby trafi każdy pacjent, który zgłosi się do szpitala. To w niej pracownicy medyczni będą w niej dokonywać pretriagu czyli wstępnej selekcji.

Izba składa się z trzech połączonych ze sobą kontenerów. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy, będą dokonywać tam  wstępnej oceny stanu zdrowia przyjmowanego pacjenta. Aby stworzyć takie miejsce, wielkopolscy terytorialsi najpierw sprowadzili potrzebne kontenery. Sprzęt został przywieziony do szpitala w częściach. Potem wszystko zostało zmontowane. Doprowadzono także instalację elektryczną oraz zainstalowano klimatyzatory i ogrzewanie.

Celem budowy tej stacji kontenerowej jest umożliwienie wykonywania wstępnej segregacji pacjentów przed wejściem na właściwy SOR . Na stałe będzie tam ratownik medyczny lub pielęgniarka, których zadaniem będzie przeprowadzenie dokładnego wywiadu klinicznego, wywiadu epidemiologicznego i wstępne zakwalifikowanie pacjenta do tzw. strefy czystej lub brudnej właściwego oddziału ratunkowego.

Mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Kontenerowa Izba Przyjęć w Ostrowie jest drugą tego typu w Wielkopolsce. Pierwsza stanęła przed Szpitalem Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem.

Bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów jest dla nas priorytetem. To oni są na pierwszej linii walki z COVID- 19. Na wniosek wojewody wielkopolskiego- Łukasza Mikołajczyka, podjąłem decyzję o skierowaniu moich żołnierzy do realizacji rozbudowy modułowej izby przyjęć.

Dodaje płk Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT.

W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim w miniony piątek zamknięty został oddział neurologiczny, bo u pielęgniarki potwierdzono koronawirusa. Jeszcze w święta 20 pacjentów i 13 osób z personelu ma mieć pobrane wymazy na testy.

Jest to pierwszy przypadek zakażenia w ostrowskiej placówce.

wot
Autor: WOT
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE