Komenda Policji w Krotoszynie ZAMKNIĘTA! Obowiazki przejmują policjanci z Ostrowa i regionu

2020-04-05 13:23
policja
Autor: Wielkopolska Policja/fb

​Komenda Policji w Krotoszynie ZAMKNIĘTA. Na Covid-19 zachorowało siedmiu policjantów. Na wyniki kolejnych policja czeka. 127 funkcjonariuszy zostało poddanych kwarantannie. Budynek komendy zostanie zaplombowany.

Tu sytuacja zmienia się bardzo szybko. Jeszcze w niedzielne przedpołudnie mowa była o jednym zarażonym policjancie. Teraz jest już siedmiu. I decyzja o zamknięciu komendy w Krotoszynie. Wojewódzki Komendant Policji w Poznaniu uruchomił specjalne procedury.

Jesteśmy zmuszeni całkowicie wyłączyć budynek w Krotoszynie. Zostanie zaplombowany. I zdezynfekowany. Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Będziemy tam delegować policjantów z innych jednostek. Bezpieczeństwo zostanie zapewnione. Na pewno poradzimy sobie z tą sytuacją.

Mówi Andrzej Borowiak , rzecznik wielkopolskiej policji.

Na krotoszyńskie ulice skierowani będą policjanci m.in. z Poznania. Całością zarządzać będzie komendant policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jesteśmy w stanie tam zapewnić obsługę całego powiatu. Tym bardziej, że komisariaty podlegające pod Krotoszyn NIE ZOSTANĄ wyłączone. I działają. Jesteśmy pewni, że zapewnimy w tym powiecie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodaje Andrzej Borowiak.

Zgłoszenia na numer 112 kierowane będą właśnie do oddalonego o 30 kilometrów Ostrowa.
Policja jednocześnie apeluje o to by NIE WYCHODZIĆ z domów, przestrzegać nakazów i zakazów nałożonych w związku z koronawirusem. I pilnować zasad kwarantanny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE