Jest umowa z wykonawcą! Za dwa lata będzie NOWOCZESNY DPS! [AUDIO]

2020-07-07 11:47
dps ostrów
Autor: BŹ

To największa inwestycja ostatnich lat w powiecie ostrowskim. Pochłonie ponad 17 milionów złotych.​ Rysza budowa nowego Domu Pomocy Społecznej. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku - kiedy minie dokładnie 100 lat od utworzenia DPS-u w Ostrowie. Bo nowy obiekt zastąpi ten dotychczasowy z ulicy Partyzanckiej.

Nowy dom powstanie przy Staroprzygodzkiej. I będzie nowoczesny ale i przytulny, tak by jego mieszkańcy dobrze się w nim czuli - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

To będzie połączenie nowoczesności z pewnym sentymentem. Trzeba mieć bardzo na uwadze to, KTO jest mieszkańcem takiego ośrodka. To osoby starsze, schorowane, z różnym bagażem doświadczeń. I dlatego nie można im zafundować domu, w którym się nie odnajdą. Dlatego potrzebny jest projektant wnętrz - i my takiego mamy, który weźmie pod uwagę te wszystkie szczegóły. Będzie więc nowocześnie, ale i przytulnie. I na pewno luksusowo.

Nowy DPS powstanie w Ostrowie. Marzenia się spełniają! Mówi starosta ostrowski Paweł Rajski

Dom będzie jednopoziomowy. Dla 78 pensjonariuszy. Będzie tam nowoczesna strefa rehabilitacyjna oraz liczne pracownie. Będzie też fryzjer czy niewielkie ogródki przy pokojach. A te ostatnie będą dwuosobowe.
Na budowę powiat zaciągnie kredyt. Część zapłaci z własnych środków. Władze liczą jednak,że pojawią się możliwości dofinansowania, chociażby wyposażenia, które szacowane jest na dwa miliony złotych.