Dla małej Jagódki przejadą na rowerach 400 km w 24 godziny!

2022-08-11 17:23
Dla małej Jagódki przejadą na rowerach 400 km w 24 godziny!
Autor: organizatorzy Dla małej Jagódki przejadą na rowerach 400 km w 24 godziny!

Na rowerach chcą pokonać 400 km i to w 24 godziny. A wszystko po to, by pomóc małej Jagódce. Dziewczynka choruje na SMA, a na jej leczenie potrzebne są ogromne pieniądze. Dlatego sześcioosobowa grupa śmiałków z Kalisza postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i wspomóc Jagódkę.

Dziewczynka ostatnie tygodnie spędziła na Oddziale Intensywnej Terapii ostrowskiego szpitala. Jagoda miała wykonany zabieg tracheotomii. Ratunkiem dla niej jest terapia genowa. Jej koszt to ponad 9 milionów złotych. Na ten moment na koncie dziewczynki jest ponad 6 milionów. A czas ucieka. Z pomocą przychodzą miłośnicy rowerowych wycieczek, którzy planują pokonać trasę liczącą 400 km w 24 godziny! By w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę.

W sobotę po godzinie 16.00 spotykamy się przy Hali Arena w Kaliszu. Stamtąd w ramach rozgrzewki udajemy się do Ostrowa. Następnie z Ostrowa do Szczecina jedziemy pociągiem. Tak naprawdę cały nasz wyczyn rozpoczyna się chwilę po północy, 14 sierpnia. Wtedy obieramy już kurs na Kalisz i chcemy tu dotrzeć w ciągu 24 godzin. Mamy utworzoną skarbonkę powiązaną z naszą akcją. Wszystkie środki, które zbierzemy, przekażemy na leczenie Jagódki.

Mówi ESCE Magdalena Blaszka, uczestniczka wyprawy.

Akcję można wesprzeć wchodząc TUTAJ

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE